Krátce po sametové revoluci se v Československé federativní republice započalo s plynofikací v takovém rozsahu, že potrubí se zemním plynem proniklo takřka do každé obce. Mnoho lidí tento krok k usnadnění života uvítalo, do té doby se totiž u nás topilo převážně tuhými palivy, tedy koksem, uhlím a dřevem, a tak se poptávka po plynových kotlích začala rapidně navyšovat. Mít doma kotel pro spalování zemního plynu je pochopitelně nesrovnatelně komfortnější, než každý den zatápět v kotli na koks, vyhrabovat z kotle popel, vysypávat jej do popelnice, ukládat palivo do domovního sklepa a také neustále uklízet neskutečný nepořádek díky zvýšené prašnosti, ovšem každá mince má svůj rub, a tím je obrovská zodpovědnost za provoz plynových zařízení.
Kdo má stále doma kotel na tuhá paliva, v zásadě nic nebezpečného řešit nemusí. Kromě běžných protipožárních zásad v průběhu topné sezóny není třeba podnikat žádné zásadní kroky, pouze je vhodné nechat občas vyčistit komín od sazí. S plynovým kotlem je to obtížnější, ale co je podstatné vědět, jakékoli závady na spotřebiči i plynových rozvodech, či dokonce úniky plynu, je nutné předat odborníkům.
Závady tohoto typu řeší instalatéři pohotovost. Vzhledem k tomu, že se jedná o plynová zařízení, která mohou případně ohrozit majetek, zdraví a životy lidí, je vysloveně nutné volat v případě závažných událostí havarijní servis co nejdříve, a zbytečně neotálet. Havarijní servis je k dispozici nonstop, 24 hodin denně po celý rok, bez ohledu na svátky a různá výročí, nemusíte mít obavy, že by vám někdo po telefonu nadával, pokud zavoláte v neděli před půlnocí, že vám uniká v domě plyn.
Havarijní instalatérský servis řeší jakékoli poruchy a závady nejen u plynu, ale také u topení, rozvodů vody a odpadového potrubí a kanalizace. Instalatéři obvykle přijíždí do hodiny po zavolání.