Také raději bydlíte ve vlastním domě či bytě a rozhodujete o svém příbytku, než abyste byli vázáni na nájemní smlouvu?
Pronájem nemovitostí je pro mnoho mladých lidí velkým lákadlem http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/317281381990713-udalosti-v-regionech/obsah/556733-krajina-lakadlem-pro-turisty – nemusí se totiž vázat na jedno místo a nemusí vůbec nic podnikat v souvislosti s údržbou objektu. Jednoduše zaplatí nájemné a mají klid. Jenže toto lákadlo má také svůj rub, a o něm se příliš nemluví, alespoň ne tam, kde se houfně propaguje pronájem, což je v zemích západní Evropy. V České republice je trend zcela opačný, lidé si tu hledí svého majetku a mají rádi jistotu v tom, že je z jejich příbytku nikdo nevyhodí. Vyplatí se jim investovat do svého i prostřednictvím hypotéky bez registru nebankovnihypoteka.cz.
Vyhazov z pronajatého bytu – nájemní vztahy jsou podmíněné tříměsíční výpovědní lhůtou, takže pokud vysloveně cíleně nedemolujete byt a neporušujete i jiným způsobem nájemní smlouvu, máte jistotu, že vás nikdo na ulici ze dne na den nevyhodí. Jenže toto je poměrně stresující situace, představte si, že začnete shánět nový nájem, ale zpočátku se nedaří, uplynou dva měsíce a stále nic, co byste finančně „utáhli“. Zbývá už jen měsíc a stres se stupňuje a nakonec objevíte „konečně“ něco solidního. Jenže v jiném městě, asi čtyřicet kilometrů odtud. A začne nový kolotoč stresu – dojíždění do zaměstnání se vám nevyplatí, tak musíte dát výpověď a hledat jinou práci, ale nakonec seženete hůře placenou a váš nový nájem bude finančně „na hraně“, dále musíte zajistit ne zrovna levné stěhování a zvykat si na nové místo.
Za rok vám nový majitel bytu dá výpověď, protože se do bytu chce nastěhovat, a vám začíná podobný kolotoč, jako před rokem. Mladí lidé to ještě zvládnou, ale co když je vám už přes padesát? Nebylo by tedy lepší již v mládí myslet „na zadní kolečka“ a zajistit si odpovídající bydlení ve vlastním domě či bytě?